Beatričė Žiurinskaitė: „Užaugusi noriu būti geras ir laimingas žmogus“

 Beatričė Žiurinskaitė: „Užaugusi noriu būti geras ir laimingas žmogus“

Vienuoliktokė gimnazistė Beatričė – viena iš aktyviausių Alytaus miesto mokinių. Gabi bei aktyvi mergina save išreiškia vienoje iš stipriausių organizacijų – Alytaus miesto savivaldybės mokinių taryboje. Šioje organizacijoje Beatričė užima itin svarbias bei daug atsakingumo reikalaujančias pirmininkės pareigas.

Beatričė pirmininke buvo išrinkta šių mokslo metų pradžioje, būtent nuo tada, organanizacijos susirinkimai tapo daug efektyvesni, o pati organizacija tapo svaresnė mieste – į jos nuomonę labiau atsižvelgiama. Renginiai neginčytinai tapo labiau organizuoti, lyginant su praėjusiais metais.

Nuo ko pradėjai savo veiklą ir kiek laiko ją jau vykdai?

„Savo veiklą šiame klausime apibrėšiu kaip atstovavimą nevyriausybinėms organizacijoms. Pradėjau domėtis jomis tuomet, kai 2013 metais patekau į Lietuvos Maironiečių draugijos stovyklą. Stovykloje tuo metu nevyriausybinės organizacijos atrodė kažkas naujo, neįprasto, iš tikrųjų net nesupratau, kokiu tiksliai principu jos veikia, bet būtent minėtoji draugija, priklausanti Lietuvos jaunimo organizacijų tarybai (LiJOT) man praplėtė akiratį. Jos dėka išvažiavau į LiJOT tarptautininkų forumą, kuriame pamačiau, kas yra nevyriausybinės organizacijos, kaip jos veikia, koki žmonės atstovauja jas. Buvau sužavėta. Viena iš priežasčių, kodėl man tai paliko įspūdį, buvo tai, jog buvau vienintelė tokia jauna mergaitė atvykusi į ten. Kiti atstovai buvo už mane vyresni bent ketveriais – penkeriais metais, su patirtimi ir aš pajaučiau, kad noriu tapti vienu iš jų. Grįžusi iš forumo susiradau mane dominusią organizaciją – miesto mokinių tarybą ir pradėjau ruoštis atrankai. Nuo tada ir esu vieningų jaunimo organizacijų sūkuryje“, – pasakojo Beatričė.

Kuo savo gyvenime šiuo metu užsiimi?

„Šiuo metu mokausi, sportuoju, atstovauju Alytaus miesto savivaldybės mokinių tarybą – esu šios organizacijos pirmininkė,  savaitgaliais esant galimybei dirbu“, – per daug negalvodama išklojo Beatričė. Ji taip pat pabrėžė, jog tai jei suteikia daug laimės ir galimybių. Atiduodama save visuomeninei veiklai, motyvuota mergina tobulėja, todėl ji visiškai nesigaili, jog savo laiką skiria Alytaus moksleivių labui, tačiau neslepia, kad pramogoms laiko taip pat atranda.

Kuo norėtum būt užaugus?

„Užaugusi norėčiau būti geras ir laimingas žmogus. Nesvarbu ką dirbsiu, nesu tiksliai to suplanavusi, kadangi gali atsiverti naujos galimybės ir mano norai gali pasikeisti. Tad kol kas siekiu visapusiškai tobulėti“, – savo planus pristatinėja Beatričė.

Būti AMSMT pirmininku yra itin atsakingas darbas. Kai dalyvavai pirmininko rinkimuose, ar tuo metu buvę lūkesčiai atitinka šiandieninę tikrovę?

„Pritariu, jog tai labai atsakingas darbas, kadangi reikia atstovauti visus Alytaus miesto mokinius. Tuo metu kandidatuodama į pirmininko vietą, žinojau, kas manes laukia, tad galiu teigti, jog atitinka“, – pasakoja nepriekaištingai savo pareigas einanti gimnazistė.

Ar džiaugiesi turima komanda?

„Žinoma. Šiuo metu turiu tikrai didelę komandą, bet ji puiki. Kiekvienas žmogus, esantis joje, yra ypatingas, kažkuo išskirtinis ir todėl kartais sunku dirbti su ja, bet rezultatą pasiekiame. Be komandos nebūtų ir šios organizacijos.“, – džiaugiasi Beatričė.

Ar manai, jog savo pareigas atlieki taip, kaip prideda, ar visgi įžvelgi savyje spragų? Jei taip, tai kokių.

„Būdama pirmininke, turiu daug įvairių pareigų ir stengiuosi jas visas atlikti gerai. Jei kas nors nesiseka, stengiuosi mokytis ir tobulėti. Savo spragas stengiuosi taisyti atsižvelgiant į komandos narių nuomonę. Jie nuolat man kartoja, kad turiu perlipti per save ir būti griežtesnė, bet ne visada pavyksta. Niekada negalvojau, kad būti griežtai gali būti taip sunku, norisi juos visus suprasti ir išklausyti“, – atvirai, ir jau nebe taip linksmai, pasakoja visų Alytaus moksleivių galva.

Ar manai, jog prie tavo sėkmės prisidėjo gimnazija, kurią lankai? Ar nesigaili atėjus būtent į šią gimnaziją?

„Gimnazija pridėjo daug patirties, išprusimo mano asmenybės formavimuisi, bet savo sėkmę manau nulemiu pati savo darbu. Lankydama Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnaziją nei kiek nesigailiu, o kaip tik džiaugiuosi. Mano nuomone tai pati geriausia švietimo įstaiga Alytuje ir ne tik “, – rėžė Beatričė.

Ko, būdama visų Alytaus moksleivių galva, palinkėtum moksleiviams?

„Moksleiviams visuomet linkiu siekti maksimumo visur, kur įmanoma. Manau, kad tai yra tas gyvenimo laikotarpis, kai turime daugiausiai laiko išmokti tai, kas mus domina, išbandyti įvairias naujoves, galime išnaudoti visas galimybes. Būtent to ir linkiu visiems mokslo metams ir be abejo siekti gerų rezultatų mokykloje, nes visa tai yra jūsų kelias į ateitį“, – pabrėždama popamokinės veiklos naudą, tik geriausios ateities Alytaus moksleiviams linki Beatričė.

Beatričei ir visai jos komandai linkime didžiausios sėkmės.

Related post

Straipsnio komentavimas

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *