Įvyko pirmoji nuotolinė konferencija „Technologijos medicinoje“

 Įvyko pirmoji nuotolinė konferencija „Technologijos medicinoje“

2021 m. sausio 9 d. įvyko pirmoji nuotolinė konferencija „Technologijos medicinoje“ (TECHMED), kuri buvo organizuojama informacinius sprendimus kuriančios organizacijos „Kubikas“ iniciatyva. Konferencijos tikslas – pristatyti medicinos ir technologijų sinergija grįstus projektus, keistis gerąja patirtimi, formuoti požiūrį į medicinoje naudojamas technologijas, diagnostinius modelius bei technologijų plėtrą.

Konferencijoje savo paruoštus pranešimus skaitė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto studentai: Tautvydas Kabošius, pranešimo tema: „Bendri vakcinų veikimo principai ir kuo ypatingos naujosios „Pfizer“ ir „Moderna“ vakcinos“ ir Arnoldas Leleika, pranešimo tema: „Mobiliosios technologijos ir skaitmenizacija kardiologijoje“, geros sveikatos principais dalinosi sporto treneris, žinias tobulinęs JAV ir JK institutuose – Karolis Tankūnas, teisės patarimais medicinos robotizacijos fone pasidalino Kazimiero Simonavičiaus universiteto Teisės fakulteto prodekanas – Olegas Beriozovas. Savo įžvalgomis Lietuvos ir Švedijos gydymo technologijų kontekste patarimų negailėjo, ten dirbantis medikas Valdas Kozlovskij, o konferencijos organizatorius Raimundas  Dabrila skaitė pranešimą, tema: „Technologinių kompetencijų ugdymo taikant mišrųjį mokymą galimybių tyrimas“, muzikos mylėtojus virpino smuiko garsai, kuriuos atliko Giedrė Surdokaitė.

Konferencijoje buvo pristatyta ir šiuo metu įgyvendinama, medicinos ir technologijų bendruomenėms skirta internetinė platforma – „MEDIT“.

„Tai projektas, kuriuo siekiama vienyti šias dvi bendruomenes, skatinti aktyvų bendravimą ir bendradarbiavimą, išskiriant pagrindinius modulius: informacijos sklaidos, edukacijos, virtualiųjų laboratorijų ir gydytojų konsultacijų. Šis renginys buvo dedikuotas didžiausios pagarbos vertiems medikams, rezidentams, studentams, savanoriams ir visiems geros valios žmonėms, nenuilstantiems kovoje su nematomu priešu. Tik tikėjimas, vienybė ir palaikymas daro mus stipresniais“, teigia projekto „MEDIT“ autorius bei konferencijos „Technologijos medicinoje“ organizatorius Raimundas Dabrila.

Related post

Straipsnio komentavimas

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *