Ar populiarumas virtualioje erdvėje turi pliusų? O gal pliusus uždengia minusai?

 Ar populiarumas virtualioje erdvėje turi pliusų? O gal pliusus uždengia minusai?

Internetas – vieta kur gali būti kitoks, gali susikurti save ir pristatyti visuomenei toks kokiu tik nori būti.  Šiuolaikinis jaunimas yra įsikniaubęs į internetą kaip į pagalvę su kuria miega. Net nekeista, kad taip jaunimas, taip nori išpopuliarėti virtualioje erdvėje, o to pasekoje ir realybėje. Lietuvoje jau paplitęs naujas virusas – http://www.ask.fm . Šiame tinklalapyje susikūrus paskyrą yra galimybė gauti begalės klausimų, kuriuos užduoda žmonės pasislėpę po anonimo kauke.

Galima gauti ir  patarimų, vertinimų ar net gi pašaipų. Tačiau daugelis to nepabūgsta ir kuriasi anketas, alytiškiai ne išimtis. Vieni dar tik kyla populiarumo laipteliais, o kiti jau pasiekę tas aukščiausias pakopas ir lipa vis aukščiau, ir aukščiau.
Alytiškis, Povilas Krikščiūnas, Alytaus Volungės pagrindinės mokyklos mokinys, „perlipęs“ savo http://www.ask.fm paskyroje – 32000 „patinka“ graibstosi juos ir toliau. Kaip pats Povilas save pristato, – jis yra žmogus, kuris mėgsta naujas pažintis, aktyvią veiklą, judrią aplinką. Nebijo šypsotis ir yra linksmų plaučių žmogus.

– Kaip manai, populiarumas turi daugiau pliusų ar minusų?

– Mano manymu pliusų, nes žmonės kurie mėgsta dėmesį, populiarumo dėka jo gauna daug.

– Na ir kokie gi tie populiarumo pliusai?

– Galiu išskirti vienintelį pagrindinį pliusą, žmonės su mielu noru gali tau visuomet patarti ir padėti.

– Ar jautiesi populiarus virtualioje erdvėje?

Na kalbant apie http://ask.fm paskyrą – iš dalies taip.

– O realiai gatvėje jau atpažįsta?

– Buvo toks nutikimas, kad kai nuvažiavom pas šeimos draugus buvo paauglė mergaitė kuri atpažino. O vaikštant mieste nekreipiu dėmesio ar mane atpažįsta. Tiesiog nepastebiu.

– O kokia tavo nuomonė apie ask.fm? Nesigaili susikūręs anketos? Ir ar ši anketa kažkaip pakeitė tavo gyvenimą?

– Mano nuomone http://ask.fm turi ir pliusų ir minusų, kadangi jautriems žmonėms ji gali pakenkti ir juos nuteigti prieš save. O geroji pusė tai kad gali susipažinti su įdomiais žmonėmis, sužinoti apie tam tikrą žmogų plačiau. Pats nesigailiu susikūręs ask.fm anketos, kadangi būnant šiame tinklalapyje gali pasikelti nuotaiką žiūrint linksmus ir įdomius atsakymus. Nedrįsčiau teigti, jog ši anketa pakeitė mano gyvenimą, tiesiog išmokau suprasti, kurie žmonės bendrauja su mano asmenybe, o kurie su mano sulauktu dėmesiu.

– Ačiū už pokalbį.

– Visuomet prašom.

Povilo nuomone, populiarumas turi daugiau pliusų nei minusų. Tačiau mano objektyvi nuomonė kužda, kad visgi minusai užstoja pliusus. Didžiausias minusas tampa tas, jog visiems neįtiksi ir nepatiksi. Todėl kai tampi populiarus, prasideda neapykantos ir pavydo kupinų žmonių skleidžiamas pasakos, bandoma suniekinti asmenybę. O šis psichologinis dalykas gali pakenkti žmogaus asmeniniui gyvenimui. Na nepamirškim ir to, jog dar vienas didelis minusas – prarandi save. Prarandi tikrąjį „AŠ“. Tampi tuo, kuo nori, kiti.

Tenka atsisveikinti su savąją nuomone, pasitikėjimu, o galbūt net gi ir su tikraisiais draugais. Tuomet dauguma nori susipažinti, trokšta dėmesio iš tavęs ir „atakuoja“ tave įvairiausiai būdais. Na, bet išspręsti šio klausimo visgi negalime, nes dvi nuomonės susiduria ir nėra atsakymo.

Related post

Straipsnio komentavimas

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *