Jaunoji fotografė – Karolina Čaplikaitė

 Jaunoji fotografė – Karolina Čaplikaitė

Fotografija – vienas iš menų, puikiausiai prisitaikiusių skaitmeninio laikmečio sąlygomis ir šiandien kvėpuojančių visa krūtine. Ji traukia vis daugiau susidomėjusiųjų, įveikusi amžiaus cenzą vienija bendraminčius ir skverbiasi į naujas erdves.
Technologiniai dalykai – viena iš svariausių prielaidų fotografijai populiarėti. Skaitmeninių technologijų atsiradimas ir plėtra nuo mobiliųjų telefonų iki „muilinių“, „pinhole“ fotoaparatai, kuriuos gali pasidaryti kiekvienas, – visa tai skatina fotografijos plėtrą ir sklaidą.

 Apie fotografiją plačiau ir ne tik galėtų papasakoti Alytaus fotoklubo narė – Karolina Čaplikaitė. Ši aktyvi septyniolikmetė yra vienos Alytaus gimnazijos moksleivė, dalyvaujanti įvairiuose konkursuose, renginiuose, ne tik kaip žiūrovė, bet ir kaip atlikėja. Ji piešia, groja pianinu, dainuoja, šoka, sportuoja ir netgi užsiima kovos menais, tai dziudo, karate, ir bušido.

Nuotraukų grupė socialiniame tinkle „Facebook“.

Karolina, kuo tave patraukė fotografija? Papasakok plačiau.

Kalbant apie fotografavimą, mane patraukė jo išliekamoji vertė – sustabdyta akimirka. Pabandžiau, patiko ir tai jau darau daugiau kaip dvejus metus.
Esu laimėjusi mokyklos rengiamą fotografijų konkursą „Mano žiemos atspindžiai“ ir daug kitų.

Kokie tavo pasiekimai fotografijos srityje? 

 Svarbesni laimėjimai iš Lietuvos Naisių vasaros konkursas „Gyvoji gamta 2013“, kuriame Laukinių paukščių kategorijoje užėmiau II vietą, o Naminių paukščių – I vietą. Šiuo konkursu aš iškovojau pusei mokyklos mokinių ekskursiją į Naisius, o sau Lietuvos fotografijų albumą.

 Ateitį siesi su menais, o gal fotografija?

Dar nesu tvirtai apsisprendusi, ko norėčiau siekti, tačiau žinau, kad fotografija mane lydės visą gyvenimą, tai bus antroji mano profesija, dabar telieka susirasti pirmąją.

Related post

Straipsnio komentavimas

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *