Pažintis su alytiškiu, origami meno kūrėju

 Pažintis su alytiškiu, origami meno kūrėju

Origami (jap. 折紙, iš ori ‘lankstyti’ + kami ‘popierius’) – japoniškas popieriaus lankstymo menas.  „Tikrasis origamis“ (angl. pure origami) yra lankstomas iš vieno popieriaus lapo. Jį lankstant nėra naudojamos žirklės ar klijai. Popieriaus lankstymas, kai naudojamos ir žirklės, vadinamas kirigami. Origami nėra vien popieriniai lėktuvėliai ar gervės. Iš popieriaus lankstomi įvairiausi vabzdžiai, pastatai, fantastiniai gyvūnai. Išlankstomos net labai smulkios detalės, pvz., žuvų žvynai, boružės su taškais ir t.t.

 Kviečiame susipažinti su alytiškiu, origami lankstinių kūrėju.

– Lankstymo menas origami yra labai kruopštus kūrybinis procesas, kuo jis tave sudomino?

– Šis lankstymo menas mane patraukė tuo, kad pradedant lankstyti žinai tik idėją, lankstai, bet nežinai ar kas gausis. Jame reikia labai daug kruopštumo, laiko ir daug kantrybės, tačiau rezultatai, kuomet gaminys būna baigtas visada nudžiugina.

– Kiek laiko visai tai kuri?

– Šia veikla užsiimu jau šešerius metus.

– Koks pirmasis lankstinys , kurį esi sukūręs?

– Pirmasis buvo taip seniai, kad tiksliai nepamenu, bet turbūt, tai gulbė, sudėliota iš balto popieriaus.

– Lankstiniai, kuriuos kuri dabar ir kiek laiko užtrunka sukurti vieną gražų darbą?

– Šiuo metu kuriu visiškai atskirą rūšį, tai 3D origami, tai man naujovė. Visus darbus parduodu arba išdalinu per šventes. O vieną didelį ir gražų darbą galiu pagaminti per savaitę.

– Koks tavo laisvalaikis, ar viskas sutelkta tik į šią veiklą?

– Tikrai ne, be šios veiklos daug sportuoju, mėgstu gaminti valgyti, kaip ir daugelis kartais patinginiauju su draugais ir savo drauge.

Kviečiame aplankyti Origami meno kūrėjo anketą, kurioje rasite visą informaciją apie kūrėją ir jo pagamintus kūrinius „Origamio Alytuje“.

Related post

Straipsnio komentavimas

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *