Gimnazistas Rokas Danevičius: „Kasdien vis labiau norisi eiti į mokyklą”

 Gimnazistas Rokas Danevičius: „Kasdien vis labiau norisi eiti į mokyklą”

Alytaus Putinų gimnazijos, IIc klasės mokinys Rokas Danevičius dalyvauja „Comenius” individualaus mokinių mobilumo programoje, pagal kurią nuo 2012 m. lapkričio 25 d. penkiems mėnesiams išvyko mokytis į Frydenjosholen mokyklą Vidourė mieste Danijoje.
Projektas yra finansuojamas iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Iškart po atostogų Roką kalbino projekto vadovės Rimtautė Marčiulionienė ir Vida Brindzienė:

Kaip sutikai Naujuosius Metus?

Naujuosius metus sutikau su draugais, gerų draugų rate, vieno iš draugų namuose. Laiką praleidome tikrai labai gerai, žaidėme daug žaidimų. Man labiausiai patiko žaidimas, per kurį gavome kiekvienas įvykdyti kokį nors iššūkį. Taip pat dainavome karaoke, o 12 valandą nakties visi drauge ėjome šaudyti fejerverkų.

Kuo tau buvo įsimintinos Kalėdos Danijoje?

Kalėdos buvo įspūdingos. Įdomu tai, kad danai jas švenčia 24 dieną. Tradiciškai šią dieną Danijoje šokama aplink Kalėdų medį ir dainuojamos kalėdinės dainos. Jau vakare dovanojamos dovanos, ruošiamos vaišės, valgomi ir mėsos patiekalai (skirtingai nei Lietuvoje per Kūčias). Kažkaip ilgėjausi Lietuvos, pasigedau to šventinio 25 d. Kalėdų ryto.

Kokia yra tavo įprasta diena mokykloje?

Mano diena mokykloje būna labai įdomi ir linksma. Darome daug praktinių užduočių grupėse ir taip išmokstame panaudoti teorines žinias. Smagu tai, kad mokytojus galime vadinti draugais, paprastai į juos kreipiamės jų vardais ir jie maloniai padeda bėdoje. Mane labai nustebino, kad beveik visi mokytojai manęs paprašė vadinti juos jų vardais. Be to per pertraukas mokytojai kalbasi su mokiniais apie kasdieninius reikalus ir taip, manau, jie labiau pažįsta mokinius, labiau susidraugauja.

Linksmiausias mokytojas man yra fizikos mokytojas vardu Fabijanas, nes jam ne tik patinka fizika bet jis dar ir groja kartu su mumis muzikos grupėje. Mes dažnai su juo kalbamės apie muziką.

Mano klasėje yra labai daug skirtingų asmenybių. Nepaisant jų skirtumų, visi draugiškai bendrauja ir atlieka mokyklos darbus, visi dažnai kalbasi su manimi ir jie jau nuo pirmos dienos mane priėmė į savo draugų ratą. Dėl to kasdien vis labiau norisi eiti į mokyklą.

Related post

Straipsnio komentavimas

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *