Menas mano mieste. Jis egzistuoja?

 Menas mano mieste. Jis egzistuoja?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Menas Alytuje vis dar gyvas. Ir tai ne vien teorine prasme, tai galime apčiuopti, pajusti. Jis bus gyvas tiek laiko kiek išliks gyvos jį kuriančios organizacijos.
Kai mūsų grupėje vyko apklausa: „Kokia meno šaka dominuoja Alytuje“, dauguma atsakė – muzika. Tiek daug dainingų dzūkų išauklėjo Alytaus muzikos mokykla, paruošusi profesionalių muzikantų, kurie išsibarstė po platųjį pasaulį.

Muzikos mokykla turi kuo pasidžiaugti, subūrusi masiškiausią simfoninį orkestrą „Svajonė“, keliauja po visą pasaulį garsindama ne tik Lietuvos, bet ir Alytaus vardą.

Ne ką, prasčiau jaunuosius menininkus ruošia dvi mokyklos, viena šalia kitos. Viena jų Dailės mokykla, kuri į pasaulį paleidžia jaunuosius teptukų valdytojus, o taip pat ir dailiųjų amatų mokykla, kurios misija mokyti jaunuosius mokinius medžio, keramikos, vytelių pynimo paslapčių.

Dar daugiau menininkų paleidžia, tiesiog daugiafunkcinis objektas – Alytaus jaunimo centras, buvęs moksleivių kūrybos centras. Turime keletą šokio paslapčių mokyklų, nuo liaudiškų iki pramoginių šokių tematikos.
O kur lankstumą ir prigimtį lavina vienintelis Lietuvos cirkas „Dzūkija“, taip pat laisvieji menininkai, kurie sėkmingai save atranda meninėse veiklose.

Visa tai tik pagirtina, tačiau viena problema, miestas jau daug metų sprendžia Dailės galerijos ateitį, o jos kaip nėra taip nėra.

Related post

Straipsnio komentavimas

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *